Dziś są imieniny: Maury

AKTUALNE ZASADY I OGRANICZENIA

REGIONALIZACJA - DODATKOWE OBOSTRZENIA W POWIATACH Z NAJWIĘKSZYM PRZYROSTEM ZAKAŻEŃ

Na czym polega?

Wprowadzono nowe zasady bezpieczeństwa, ale tylko w poszczególnych powiatach, w których wzrost zakażeń jest większy niż w pozostałych częściach Polski.

Których powiatów dotyczy?

Obszar czerwony

Powiaty:

• pszczyński, miasto na prawach powiatu Ruda Śląska, rybnicki, miasto na prawach powiatu Rybnik i wodzisławski w województwie śląskim;
  • ostrzeszowski w województwie wielkopolskim;
  • nowosądecki i miasto na prawach powiatu Nowy Sącz w województwie małopolskim;
  • wieluński w województwie łódzkim.

Obszar żółty

Powiaty:

• cieszyński, miasto na prawach powiatu Jastrzębie-Zdrój i miasto na prawach powiatu Żory w województwie śląskim;
  • jarosławski, miasto na prawach powiatu Przemyśl i przemyski w województwie podkarpackim;
  • kępiński w województwie wielkopolskim;
  • oświęcimski w województwie małopolskim;
  • pińczowski w województwie świętokrzyskim;
  • wieruszowski w województwie łódzkim.

WAŻNE! Lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia, będzie na bieżąco analizowana i aktualizowana.

OBSZARY: ZIELONY, ŻÓŁTY, CZERWONY

Powiaty objęte dodatkowymi obostrzeniami dzielą się na dwa obszary: żółty i czerwony – z różnym zakresem ograniczeń.

W powiatach przypisanych do jednego z dwóch obszarów wprowadzone zostały obostrzenia, które dotyczą m.in.: obowiązku noszenia maseczek, a także organizacji targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu. W powiatach, które przyporządkowane są do obszaru zielonego, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Szczegóły dotyczące nowych zasad dla poszczególnych obszarów znaleźć można tutaj.

Copyright © 2013. Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach Rights Reserved.