Dziś są imieniny: Maury

AKTUALNE ZASADY I OGRANICZENIA

Epidemia koronawirusa nadal panuje, wszyscy  bezwzględnie powinni stosować się do obowiązujących w tym zakresie ograniczeń, dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

REGIONALIZACJA - DODATKOWE OBOSTRZENIA W POWIATACH    Z NAJWIĘKSZYM PRZYROSTEM ZAKAŻEŃ

Na czym polega?

Wprowadzono nowe zasady bezpieczeństwa, ale tylko w poszczególnych powiatach,             w których wzrost zakażeń jest większy niż w pozostałych częściach Polski.

Których powiatów dotyczy?

Obszar czerwony

Powiaty w strefie czerwonej, które obowiązują do 4 września 2020 r.:

• kolski w województwie wielkopolskim;
  • lipski w województwie mazowieckim;
  • łowicki, pajęczański i wieluński w województwie łódzkim;
  • nowotarski i miasto na prawach powiatu Nowy Sącz w województwie małopolskim.

Powiaty w strefie czerwonej, które obowiązują od 5 września 2020 r.:

• pajęczański w województwie łódzkim;
  • limanowski w województwie małopolskim;
  • miasto na prawach powiatu Nowy Sącz w województwie małopolskim.

Obszar żółty

Powiaty w strefie żółtej, które obowiązują do 4 września 2020 r.:

• bartoszycki w województwie warmińsko-mazurskim;
  • kartuski w województwie pomorskim;
  • konecki w województwie świętokrzyskim;
  • kłobucki i rybnicki w województwie śląskim;
  • limanowski, miasto na prawach powiatu Kraków, nowosądecki i tatrzański  w województwie małopolskim;
  • przemyski w województwie podkarpackim;
  • żuromiński w województwie mazowieckim.

Powiaty w strefie żółtej, które obowiązują od 5 września 2020 r.:

• konecki w województwie świętokrzyskim;
  • kłobucki w województwie śląskim;
  • nowosądecki w województwie małopolskim;
  • przeworski w województwie podkarpackim;
  • łowicki w województwie łódzkim;
  • lipski w województwie mazowieckim;
  • kolski w województwie wielkopolskim.

WAŻNE! Lista powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia, jest na bieżąco analizowana i może ulegać zmianom.

OBSZARY: ZIELONY, ŻÓŁTY, CZERWONY

Powiaty objęte dodatkowymi obostrzeniami dzielą się na dwa obszary: żółty i czerwony –      z różnym zakresem ograniczeń.

W powiatach przypisanych do jednego z dwóch obszarów wprowadzone zostały obostrzenia, które dotyczą m.in.: obowiązku noszenia maseczek, a także organizacji targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu.

Szczegóły dotyczące nowych zasad dla poszczególnych obszarów znaleźć można tutaj.

W powiatach, które przyporządkowane są do obszaru zielonego, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Copyright © 2013. Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach Rights Reserved.