Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^powrót do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Dziś są imieniny: Ireny Jana

PUNKT INTERWENCJI KRYZYSOWEJ W KLUCZACH

PUNKT INTERWENCJI KRYZYSOWEJ W KLUCZACH

Zaprasza mieszkańców Gminy Klucze na:

NIEBIESKI TYDZIEŃ W GMINIE KLUCZE

NIE BÓJ SIĘ POMOCY!

„Niebieski Tydzień w Gminie Klucze” to Kampania Społeczna skierowana do osób zagrożonych bądź doznających przemocy w rodzinie, osób stosujących przemoc w rodzinie oraz świadków przemocy. Kampania ma na celu podwyższenie świadomości na temat zjawiska przemocy i nadużywania alkoholu w rodzinach.

W ramach Kampanii zarówno w Punkcie Interwencji Kryzysowej w Kluczach
jak i w samym Ośrodku Pomocy Społecznej na ul. Zawierciańskiej 16,
będą dyżurować specjaliści ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, którzy udzielą mieszkańcom Gminy Klucze bezpłatnych porad dotyczących przemocy.

Czytaj więcej...

PROGRAM OPERACYJNY POMOC ŻYWNOŚCIOWA 2014-2020

loga

Zgodnie z wytycznymi Instytucji Zarządzającej dla Instytucji  Pośredniczącej i beneficjentów dotyczącymi działań realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 wpółfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym nowa edycja programu -  Podprogram 2021  ma się rozpocząć  w grudniu 2021 r. ipotrwa do czerwca 2022 roku. 

Zestaw na Podprogram 2021 obejmuje artykuły spożywcze w łącznej ilości ok. 28 kg, w tym:

  1)  Artykuły warzywne i owocowe 

 • groszek z marchewką 3,20 kg,  
 • koncentrat pomidorowy 1,12 kg,  
 •  powidła śliwkowe 1,50 kg,

2) Artykuły skrobiowe 

 • makaron jajeczny świderki 4,50 kg, 
 • kasza jęczmienna 1 kg, 

              3) Artykuły mleczne  

 • mleko UHT 5 l, 

4)    Artykuły mięsne 

 • szynka drobiowa 1,80 kg, 
 • szynka wieprzowa mielona 1,20 kg,  
 • filet z makreli w oleju 0,85 kg, 

5) Cukier  

 • cukier biały 4,00 kg

 6) Tłuszcze 

 • olej rzepakowy 4,00 l. 

Podobnie jak w latach ubiegłych nieodłącznym elementem realizacji POPŻ są działania towarzyszące realizowane w formie warsztatów kulinarnych, żywieniowych, edukacji ekonomicznej, itp. 

Aby uzyskać skierowanie należy zgłosić się lub zadzwonić do Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczach. Pomoc żywnościową w ramach POPŻ mogą otrzymać osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 220 % kryterium dochodowego, które wynosi:

 • dla osoby samotnie gospodarującej 701 zł ( 220% wynosi 1.542,20 zł)
 • dla osoby w rodzinie 528 zł (220% wynosi 1.161,60 zł).

Jak możesz pomóc? Szlachetna Paczka 2021

Tego roku, niezmiennie od kilku lat pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Kluczach przyłączają się do jednej z największych akcji charytatywnych w Polsce pn. „Szlachetna Paczka".

„Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.”

„Mądra pomoc Szlachetnej Paczki dociera do potrzebujących, którzy mimo słabości walczą o zmianę swojej sytuacji, nie są bierni. Wspieramy również osoby, które nie poradzą sobie same – ubogich, seniorów oraz niepełnosprawnych. Paczka jest być dla nich wsparciem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi. -tak skromnie o sobie piszą.”

Jeśli znasz rodzinę lub osobę, która pilnie potrzebuje pomocy zgłoś ją  bezpośrednio poprzez stronę internetową: https://moja.szlachetnapaczka.pl/zglaszam/witaj , lub wypełniając formularz, który możesz pobrać w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kluczach do dnia 01 października 2021 r.

Copyright © 2013. Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczach Rights Reserved.